Make your own free website on Tripod.com

Šaškės - tai menas (ir ju nepakeis nei kinas, nei filharmonija!), šaškės - tai sportas ( ir ne lengvesnis už sunkumų kilnojimą arba ledo ritulį!), šaškės - tai mokslas (nors ir ne matematika).

mokslininkas ir šaškininkas J. Fominych (Permė)


Kodel šaškes yra sportas?

Kodel šaškės - sportas?. Todėl, kad:


Kodėl šaškės yra mokslas?

Šaškės yra toks pat mokslas kaip ir pavyzdžiui matematika. Šaškių žaidimo paslapčių kaip ir matematikos galima mokytis visą gyvenimą. Norint pasiekti aukštą žaidimo supratimo lygį reikia perskaityti ne vieną vadovėlį. Be to šaškėse, kaip ir bet kokiame moksle, galima tapti atradėjumi. Nors tūkstančiai planetos šaškininkų daugiau kaip šimtą metų fanatiškai tyrinėjo šaškių žaidimą 64 laukelių lentoje, bet ir šiais laikais, dažniausiai didelio triūso dėka, kartais atsitiktinumo dėka, gimsta tikri atradimai tiek debiutinėje žaidimo stadijoje, tiek mitelšpilyje, ir netgi endšpilyje su labai nedideliu šaškių kiekiu.


Kodėl šaškės yra menas?

Šaškėse žavėtis galima daug kuo. Tai ir triuškinančios kombinacijos, ir debiutinės naujienos, ir puikūs etiudai, ir menkučiai nepastebimi, bet labai netikėti manevrai kartais leidžiantys pasiekti pergales net visiskai beviltiškose pozicijose. Ištikimi šaškių žaidimo entuziastai negali atsigrožėti net prieš kelis dešimtmečius šaškių korifejų sužaistomis partijomis, ir net 19 amžiuje sukurtomis kompozicijomis. Tokius šaškiu meno kurinius galima tiesiogine to žodžio prasme kabinti ant savo kambario sienos lyg nuostabiausius Van Gogo darbus ir kas dien žavėtis fantastinėmis idejomis. Bet kaip ir pačių įžymiausių tapytojų drobes ne kiekvienas gali suprasti, taip ir šaškių fantastinis pasaulis atsiveria tik tiems kurie atkakliai mokosi ir išmoksta jį suprasti.


Varžybų azartas, atradimų džiaugsmas, bei šaškių šedevru sukūrimas ir yra ta kolosali jėga kuri jau antrą šimtmetį verčia žmones nepaisant jų tautybės, išsilavinimo, religijos , galbūt visai atsitiktinai pakliuvusius į tą fantastinį šaškių pasaulį, jame užsibūti neribotą laiką ir neberasti kelio atgal.